pondelok 4. mája 2015

Žiaci v priekope, dorast na hojdačke a muži doma 1-0

Víkendové zápasy začali smutne, žiaci na ceste do Humenného mali dopravnú nehodu, keď autobus musel zísť z cesty aby zabránil väčšej katastrofe. Chlapcom sa nič nestalo a po hráčoch si prišli rodičia na hasičskú stanicu. Zápas by sa mal dohrávať v náhradnom termíne. Starší dorastenci vyhrali doma 2-0 /Šimko, Tomáš/ a mladší prehrali doma tesne 0-1. Ich súperom bol celok zo Sniny, ktorý je v oboch súťažiach nad našimi chlapcami.
* dnes po 20,00 hod. aj fotografie zo zápasov SD a MD

Daniel Klobušovský , tréner SD: „po víťazstve v KNV sme chceli nadviazať na dobrý výkon a ako sa hovorí, potvrdiť body z vonku... teší ma nielen zlepšená hra v obrane, ale prakticky zlepšenie na všetkých postoch... po malo zohratom prípravnom období sa to postupne zlepšuje, nakoľko sme zaradili do TP prípravne zápasy uprostred týždňa... ale naspäť k zápasu... muším vyzdvihnúť hlavne pracú obrany dirigovanú Dubasom, druhy zápas čisté konto Kažimíra, výborný výkon Šimka, ktorý bol korunovaný gólom.... a v neposlednom rade aj herne zlepšenie Žipaja... ktorý svojej technické dovednosti konečne prepojil s potrebami kolektívu.... tieto faktory nám priniesli cennú výhru...Verím, že šnúra sa zastaví až v 30.kole kedy príde koniec sezóny“

Richard Šimko, kapitán SD: „Od začiatku zápasu sme boli aktívnejší ako súper. Prvý polčas sme si vytvorili množstvo šancí ktoré sme nepremenili. Cez polčas sme si v šatni povedali že musíme zabrať ešte viac a že ten prvý gól dáme. Od začiatku druhého polčasu sme na súpera vybehli. V prvých piatich minútach sme si vypracovali 3 čisté šance no ani tie sme nepremenili. Nakoniec sa nám to podarilo a gól sme dali. Bolo to super. O pár minút neskôr sme pridali aj druhý a zápas sme vyhrali. Bol to skvelý zápas pre celý tým víťazstvo sme vybojovali spolu. A pochváliť výkon Lukáša Žipaja, ktorý hral veľmi dobre a pridal aj asistenciu.“

Muži v dramatickom zápase doma vyhrali nad Radvaňou 1-0 /Lopáček/ a stále si držia tesný náskok pred zostupom do nižšej súťaže. Ich hra má v poslednej dobe kolísavú výkonnosť a vždy je na čom pracovať, už najbližšie sa predstavia na pôde favorita zo Svitu.

Marek Procházka, tréner muži: „Odohrali sme ťažký zápas, ktorý bol na kaučing veľmi náročný, lebo situácie ktoré vznikali v hre bolo nutné riešiť a správne sa rozhodnúť. Na jednej strane chválim hráčov na druhej ma mrzia hlúpe chyby ktoré sme urobili v úsekoch hry a postavili súpera na nohy. Pri lepšej spolupráci Juska a Lopáčka sme mohli vyťažiť viac, ich finálna fáza mala niekedy znaky, že si obaja zavadzajú :-) Na lavičke opäť ostali hráči, ktorí celú jar podávajú asi najvyrovnanejšie výkony ako Halúska Drozda, Michniewicz. Halúska hral dokonca v Kračunovciach najlepšie z nás...Priestor dostali ďalší a nikto nesklamal, takéto rozloženie síl má svoje opodstatnenie a dôležité je, že hráči to chápu, lebo sa vytvára  dobrá partia. Po zápase ma oslovil neznámy muž a vyzdvihol našu prácu, pochválil hráčov, že sú neustále v pohybe a v systéme vedia čo robiť..., padlo to aj mne dobre. Mrzí zranenie Kosťa, problémy mal aj Drozda, ale verím že druhý menovaný už bude fit. Čaká nás zápas na ktorý sa teším, ťažký súper je pre nás výzva a do Svitu preto pôjdeme zabojovať.“

Ondrej Jakubek, DSH muži: „Zápas sme začali v dobrom tempe a dostali sme sa aj do niekoľkých šancí z ktorých sme aj strelili prvý gól zásluhou Čekyho, istú časť sme hrali polčas v 10tich pretože zranenie Kosťa a Čekyho nás oslabili a tak sme sa dostali pod tlak...súper hrozil najmä z centrovaných lôpt. Druhy polčas bol viac o bojovnosti ako o kvalite, dostali sme sa aj do príležitosti zvýšiť náskok ale Ori svoju tutovku nevyužil. Súper nás zatlačil ale len po 16tku,ďalej sme ich nepustili vďaka výbornej práci Emila a Sabiho. Podľa mňa boli práve oni dvaja najlepší hráči zápasu. Dnes sme vyhrali, pretože sme na ihrisku nechali srdce.“

Jakub Čorej, kapitán muži: Dnešný zápas v porovnaní s tým minulotýždňovým bol o čosi lepší, aj keď, myslím si, že to stále nebolo ideálne a stoprercentné z našej strany. V dnešnom zápase sme mali v určitých fázach hernú prevahu, ale zase boli v zápase aj pasáže kde sme robili chyby a vlastnou nekoncentrovanosťou sme pomáhali súperovi vytvárať si šance. Taktiež ma mrzí naše ľahkovážne zahadzovanie niekedy až stopercentných šancí, čo sa nám mohlo v dnešnom zápase vypomstiť, našťastie výsledok sme ubránili, aj zásluhou dobrého a zodpovedného výkonu stopérskej dvojice Emila a Sabiho. Verím, že výkonnostne pôjdeme hore, neuspokojíme sa s tým čo je a tak isto sa v tabuľke posunieme na miesto ktoré bude odzrkadľovať naše futbalové schopnosti. Tiež som rád, že sa dnes konečne gólovo presadil Čeky, a  že sme na domácom ihrisku nedostali gól.“