pondelok 13. júna 2016

Ačko ukončilo sezónu v sobotu

tréner Štrby, Jozef Petrán:  "ak si spomeniem tak ani Svit či iné družstvá nehrali u nás tak kompaktne ako Ľubotice, súper bol pohyblivejší. Všetko sa zlomilo za stavu 0-1, kedy po ojedinelej šanci sme mali dobrú gólovú tutovku. O tri minúty sme odstali gól po rohu, ktorý rozhodca ešte neuznal, ale ani to nebolo pre nás výstrahou. Pred polčasom prišiel druhý gól a to bolo pre nás zlé. Druhý polčas sme chceli ešte zabojovať, mali sme prevahu no krásny gól z hry nás dal do kolien. Znížili sme na 1-4, ale výsledok je určite zaslúžený a zodpovedal hre. Hostia viac behali, boli futbalovejší a gratulujem im k výhre."

tréner Ľubotíc Marek Procházka: "do zápasu sme vkročili dobre,kabína bola na motivovaná hoci sa hral posledný zápas. Celý zápas sme boli nebezpeční a domácich sme ku ničomu nepustili až na ten zbytočný gól kedy sme zle dostupovali a nakoniec taká bodko-čiarka skončila v našej bránke! Aj napriek tomu boli hluché momenty v zápase kedy sme si chceli všetko zjednodušiť a hlúpe straty nás stali dosť síl. Hráči v priemernom zápase ukázali svoju silu v rozhodujúcich momentoch zabrali. V zápase mohol excelovať Oriňák, dal dva góly no mohol byť ešte platnejším , veľa vecí mu nevyšlo, ale som rád, že je po zranení späť a futbal mu bude chutiť ako doteraz. Do striedania som zaradil aj Čoreja, aby sezónu ukončil tak ako ju začal, v bránke. Máme konkurenciu na každom poste, respektíve alternatívy čo nás posúva dopredu. Za zmienku stojí krásny tréningový gól Jara Adama, ktorý bol takou ukážkou pohody v družstve. Celkové siedme miesto v lige určite nezodpovedá naším kvalitám, zbabrali sme veľa zápasov v jeseni a hlavne domácich. Vonku sme vyhrali šesť krát, to je 18 bodov do plusu, no ešte raz nebyť domácich strát, bolo by to iné"

brankár Ľubotíc , Miroslav Potocký: "Osobne si myslím, že sobotné posledné kolo jarnej časti, chlapci vyhrali už v hlavách. Na každom jednom hráčovi , ktorý nastúpil do ranného spoja smerom do Štrby, to bolo vidno. Reč tela, osobný prejav hovoril jasne a zreteľne, že na prázdno sa domov nevrátime. Veril som im a nepochyboval. Vedel som, že dôležitý bude pre mňa prvý kontakt s loptou a samozrejme ako budem pri tom úspešný. Zápas sme začali vo výbornom počasí, terén bol veľmi dobre pripravený. Súper nás v úvode trochu zaskočil prevedenou hrou, ale skúsené oko muselo vidieť, že to čo chcú hrať musia mať aj zvládnuté v praxi, nielen na teoretickej úrovni. Malá nervozita na našej strane opadla po úvodnom góle Mareka Oriňáka v 4 minúte. Po tomto góle sa hra niesla v našej réžii, ktorá bola odmenená ďalšími 3 gólmi. Myslím si, že zápas mal všetko čo dobrý futbal má mať......
Ako poslednú vec, chcem sa úprimne poďakovať všetkým hráčom, za skvelú jarnú časť plnú nových skúseností, za skvelú sériu zvládnutých zápasov, a už len zaželať oddych a nabranie nových síl do ďalšieho ročníka ...